• MALKARA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
  • Adres:
  • Çavuşköy Mah. Ergenekon Cad. No : 8 Malkara / TEKİRDAĞ
  • Tel: (+90) 282 427 91 01
  • Faks: (+90) 282 427 94 01
  • E-posta: info@malkaraosb.org.tr

TÜRKİYE´DE OSB´LER ARASINDA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

18 Ara. 2012 00:00
1835

Malkara Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene; MOSB Müteşebbis Heyet Başkanı Tekirdağ Vali Yrd. Mustafa MASATLI, Malkara Kaymakamı Y. Fatih Kadiroğlu, Malkara Belediye Başkanı Birol Kaya, Malkara TSO Başkanı Ümran Bilgin, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy OSB İmar Müdürü Fuat Özçelik, Çerkezköy OSB Halkla İlişkiler Şefi Soner Şaşmaz, MOSB Müdürü Taner TURNA, TSO Meclisi Başkanı H. Vasfi Güner, Ticaret Borsası Başkanı Ersin Kaçar, İl Genel Meclis üyeleri Basın Mensupları ve konuklar katıldı.

Türkiye´de Osb´ler Arasında Bir İlki Gerçekleştiriyor

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) 36 yıllık birikim ve tecrübelerini, Trakya’da yeni faaliyete geçecek olan OSB’lerle paylaşmaya başladı.

31.01.2012 tarihinde ÇOSB ve Malkara Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) arasında imzalanan protokol gereğince 4562 sayılı OSB Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ve 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu çerçevesinde MOSB’nin;
1. Yapı Ruhsatı için gerekli harita ve paftalarının hazırlanması,
2. Yapı Ruhsatının verilmesi,
3. Yapının kontrolü ve hakedişlerinin onaylanması,
4. Yapı kullanma izninin verilmesi,
hususları ÇOSB tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda MOSB’nin ilk yapı ruhsatı 2 Mart 2012 tarihinde düzenlenen bir törenle verildi.

Malkara OSB Müdürü Taner Turna konuşmasında kendilerine her türlü teknik desteği sağlayan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Özdoğan’a, İmar Müdürü Fuat Çelik’e ve Halkla İlişkiler Şefi Soner Şaşmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek ilk Yapı Ruhsatının Malkara’ya hayırlı uğurlu olması temennilerini dile getirdi.

Tekirdağ Vali Yardımcısı ve MOSB Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa MASATLI, bugüne kadar tarımla anılan Malkara’nın bundan böyle sanayi ile de anılacağını, MOSB’nin yapımının ve bu aşamaya gelmesinin kolay olmadığını, 1993 yılında kurulan ve bugüne kadar atıl durumda bulunan MOSB’nin son zamanlarda yapılan çalışmalar sonucunda yatırımcıların dikkatini çektiğini belirtti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’nin gözde OSB’lerinden biri olduğunu, tecrübeli bir kadroya sahip olduğunu ifade eden MASATLI, ÇOSB’nin edindiği birikimleri, MOSB’ye de aktarmalarını temenni ettiğini belirtti.

MASATLI, MOSB’nin ilk Yapı Ruhsatının verilmesini sağlayan ÇOSB Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN’a ve ekibine, emeği geçen herkese teşekkür ederek, ilk yapı ruhsatının Malkara’ya hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti.

Konuşmasının ardından Tekirdağ Vali Yardımcısı ve MOSB Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa MASATLI, MOSB’nin ilk Yapı Ruhsatını Doğuş Teknik Klima Havalandırma San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Cemal Bal’a teslim etti.

ÇOSB, 23.08.2011 tarihinde Hayrabolu OSB ile yapılan protokol gereğince, Hayrabolu OSB’de firmaların kurmayı planladıkları arıtma tesisleri için OSB Uygulama Yönetmeliği 181. Maddesi kapsamında atık su arıtma tesisi proje onaylarını da vermektedir.

Bilgi için

(+90) 282 427 91 01 (pbx)

E-posta listemize kayıt olun, gelişmelerden haberdar olun.

© MALKARA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2020. Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

teknowebdizayn.com tarafından geliştirilmiştir.

Yukarı çık.